Мусульманська громада Кременчука «Іслам» відзначила Маулід – народження пророка Мухаммада.
З настанням третього місяця Рабіуль-Авваль за ісламським календарем мусульмани всього світу відзначають велику подію – Маулід, присвячений народженню останнього з пророків - Мухаммада. Цього року одну з найважливіших для мусульман подій відзначили відзначили всією громадою 18 січня.
Ведуча – чарівна Аліме – привітала присутніх і відзначила, що Маулід співпав з трагічними датами в історії України:
«Зараз на Сході нашої країни відбуваються трагічні події. Це горе для всього народу, це горе для всієї нашої багатонаціональної країни. Ми, мусульмани України, молимося за мир і процвітання нашої батьківщини. Ми висловлюємо співчуття сім’ям і родинам загиблих у цій війні».
Про мир говорили всі виступаючі – й імам Полтавської Мечеті шейх Амін, який за традицією прочитав молитву зі священного Кур’ана, і голова громади Олег Лазунін, й імам громади Тагір Таїров. Після молитви гостям і віруючим показали фільм про пророка Мухаммада та пророків, які були до нього. Аліме додала, що пророк Мухаммад закликав вірити в усіх попередніх пророків – від Адама до Мухаммада, включаючи Авраама, Мойсея, Соломона, Ноя, Ісуса.
«Іслам арабською означає віра в єдиного бога, і це є вірою всіх пророків. Завдяки Його заклику звістка про істину розповсюдилася по всьому світу, і багато людей того часу та їх нащадки здобули віру і щастя. Тому й радість у зв’язку з народженням пророка Мухаммада настільки велика, що позначилася на традиціях мусульман усього світу».
Імам кременчуцької громади шейх Тагір привітав усіх присутніх і відзначив, що всі пророки – брати по вірі, і всі вони послані Богом як милість для людей, щоб вказати світло істини, спасіння, навчити добру й моральності.
«Під час Мауліда ми читаємо аяти зі священного Кур’ана, останнього небесного писання, і єдиного, що дійшов до нас в незмінному вигляді. Також ми пригадуємо про події та знамення, які відбулися при народженні пророка, мир Йому, згадуємо про Його прекрасні людські якості, про великі дива, даровані Йому Богом. В Маулід виконуються пісні, які пом’якшують серця та вихваляють пророка. Їх виконують різними мовами, так як мусульмани бувають різних національностей».
Привітав громаду і голова Олег Лазунін. Він відзначив, що в такий непростий час одне з найперших завдань на шляху до миру й стабільності – покращення взаєморозуміння і довіри між нами, українцями, незважаючи на релігійну чи етнічну належність:
«Важливу роль у цьому відіграє отримання достовірної інформації. Головним видом діяльності кременчуцької мусульманської громади є розповсюдження істинних релігійних знань, що відповідають ісламському віровченню. Ми приділяємо велику увагу сім’ї і сімейним цінностям, вихованню майбутнього покоління в рамках високої культури і моралі. Ми попереджаємо суспільство про небезпеку екстремістських течій, засуджуємо екстремізм і тероризм. Кременчуцька мусульманська громада об’єднує віруючих різних національностей, культур і традицій. На єдиній українській землі ми живемо і працюємо на благо суспільства й нашої країни України. Нехай кожен старається бути корисним для всіх, як закликав великий пророк Мухаммад, мир Йому. І нехай кожен громадянин України буде справжнім патріотом, переживає за майбутнє своєї країни, починаючи від простих громадян і закінчуючи політиками».
Громада підготувала невелику концертну програму, в якій з піснями виступав молодий ансамбль «Абабіль». Одна з гостей, депутат міськради Оксана Гуйда після офіційної частини зізналася, що сьогодні вона зламала певні стереотипи щодо ісламу та мусульман. Депутат знає про мрію мусульман мати мечеть, яка б одночасно була і культурним центром, побажала їм терпіння і зазначила, що все залежить від них.
Завершальне слово сказав імам Полтавської Мечеті шейх Амін. За його словами, він був радий відзначити Маулід з кременчуцькою громадою і закликав брати приклад з пророків:
«Пророки присвятили все своє життя для того, щоб принести користь суспільству. Кожен з них працював для того, щоб залишити після себе світ кращим. І ми з вами, кожен з нас, повинен взяти приклад з цих великих людей; повинен думати щодня і постійно, що можна робити для того, щоб і наші міста, і наша країна стала кращою, тому що Україна й український народ заслуговують найкращого. І ми як мусульмани, частина цієї країни, бажаємо, стараємося і будемо працювати, як працює Духовне управління і всі його представники в усіх містах, щоб наша країна стала кращою, ніж є сьогодні, щоб ми цим дітям залишили Україну кращою, ніж ми отримали від своїх предків».